Praca przy biurku ma tendencję do przynoszenia bólu szyi. Zła postawa, stres i napięcie fizjologiczne mogą prowadzić do sztywnego karku lub skurczów szyi. Następnym razem, gdy poczujesz ból w karku, rzuć tabletki przeciwbólowe lub worek z gorącą wodą i spróbuj tych siedmiu pozycji jogi.

Wykonywane regularnie sprawią, że twoja szyja i ramiona nigdy nie będą odczuwać bólu i napięcia.

Bitilasana (pozę krowy) i Marjariasana (pozę kota)

Pozycja krowy i kota jest łagodną, płynącą w górę i w dół pozycją, która zapewnia elastyczność całemu kręgosłupowi. Rozciąga i wydłuża plecy i szyję.

Wykonaj

Uklęknij na dłoniach i kolanach w pozycji neutralnej? Wyrównaj dłonie pod barkami, kolana pod biodrami. Patrz prosto przed siebie, zrób wdech i powoli wydłużaj kręgosłup, patrząc w górę i do przodu. Zwróć uwagę na rozszerzenie klatki piersiowej, łagodne wygięcie pleców i szyi oraz opuszczenie barków. Następnie wsuń się w pozę kota, odwracając ruch. Zrób wydech i przyciągnij podbródek do klatki piersiowej, delikatnie garbiąc się i zaokrąglając plecy.

Balasana (pozycja dziecka)

Ta regenerująca pozycja pomoże ci całkowicie zrelaksować szyję i plecy. Może również pomóc zredukować stres, niepokój i napięcie psychiczne.

Wykonaj

Zacznij w pozycji na czworaka, jak w sekwencji krowy-kota? Wykonaj wydech, cofając biodra w kierunku pięt. Wyciągnij ręce przed siebie wzdłuż podłogi. Opuszczamy biodra tak daleko, jak pozwala na to ciało. Wyciągnij ramiona i barki, próbując dotknąć czołem do podłogi.

Ardha Matsyendrasana (Pół Skręt Kręgosłupa)

Ta siedząca pozycja skręcania zapewnia elastyczność całemu kręgosłupowi. Masuje wewnętrznie narządy jamy brzusznej i zachęca do elastyczności szyi.

Wykonaj

Rozpocznij pozę Ardha Matsyendrasana siedząc na podłodze, nogi wyciągnięte przed siebie, a ręce po bokach? Zegnij lewą nogę, żyć go nad prawym kolanem i umieścić go na ziemi po lewej stronie. Prawą piętę umieść blisko lewego pośladka. Przełóż prawą rękę przez lewą nogę i chwyć duży palec lewej stopy. Jeśli nie możesz utrzymać palca, chwyć go za kostkę lub unieś palce, trzymając piętę na ziemi. Oddychając, skręć tułów tak mocno, jak potrafisz, utrzymując kręgosłup w pozycji wyprostowanej, obracając szyję tak, aby spojrzeć przez lewe ramię. Obejmij talię lewą ręką, dłoń na zewnątrz. Na początku wytrzymaj krótko, stopniowo zwiększaj do dwóch minut. Powtórz na drugą stronę.

Viparita Karani (Pozycje z nogami opartymi o ścianę)

Ta relaksująca pozycja może uspokoić system nerwowy i umysł, odciążyć kręgosłup i szyję oraz poprawić krążenie.

Wykonaj

Umieść ciało na macie do jogi, leżąc z kolanami blisko klatki piersiowej obok wolnej ściany. Wykonaj wydech i przyciągnij nogi do ściany. Upewnij się, że odległość od ściany jest dla Ciebie wygodna. Trzymaj nogi prosto i mocno, a ramiona i plecy oprzyj na podłodze. Wyciągnij ręce, dłońmi do góry, w bok i odciągnij głowę i szyję od barków.

Pozycję "ucho do ramienia

Ta prosta pozycja może być wykonywana w dowolnym miejscu. Pozwala na boczny ruch szyi i może być wykonywana na stojąco lub siedząco, tak długo jak kręgosłup jest prosty.

Doit

Patrz prosto przed siebie, ręce przy sobie? Weź głęboki wdech, wydech i przynieś prawe ucho w kierunku prawego ramienia. Upewnij się, że głowa pozostaje w tej samej płaszczyźnie co ramiona. Zrób wdech, przyciągnij głowę do tyłu i zrób wydech, aby powtórzyć ruch na drugą stronę. Połóż prawą rękę na boku głowy, gdy opada, aby pogłębić rozciąganie.

Savasana (Pose zwłok)

Jest znana jako najbardziej relaksująca pozycja jogi i większość zajęć jogi zazwyczaj kończy się właśnie w tej pozycji. Pozbawiona jest stresu i niepokoju i przynosi ci spokój.

Wykonaj ją

Połóż się płasko na plecach. Wyciągnij nogi prosto wzdłuż podłogi, a ręce umieść po bokach, dłonie skieruj ku górze. Ustaw się tak, aby było ci wygodnie i swobodnie. Zamknij oczy i oddychaj naturalnie. Rozluźnij twarz i szczękę, pozbądź się napięcia w ciele. Leż nieruchomo jak trup przez 10 minut.

Tags: 6 pozycji jogizdrowe korzyści z jogijoga asanasyoga korzyścijoga na ból szyipozycje jogi